Tropický ráj na ostrově Koh Mak

14:20:00

Na malý ostrov Koh Mak jsme se přesouvali po pár dnech strávených na Koh Changu. Jeli jsme rychlou lodí jen s par dalšími turistmi. Německý pár, single postarší Němec (ale ne sex turista) a mladý anglický pár. Cestou na moři jsme ještě nabrali naostrůvku Koh Wai ještě čtyři polské kamarádky ve středním veku. Cesta speedboat trvala asi hodinku a byla to nádhera. Lodě jezdí mezi ostrovy převážně ráno, kdy je nejklidnější moře.

Cesta přes Koh Wai

Jel s nami i jedem místní Thajec. Když jsme přijeli k ostrůvku Koh Wai, tak všichni jen žasli...  Koh Wai je totiž úplně odtržený od civilizace. Dokonce jen pár hodin během dne jim funguje elektřina. Tak jsme si všichni cestující říkali, jestli by nebylo lepší tam zůstat. Thajec z našich výrazů asi odtušil, co se nám honí hlavou, a se silným přízvukem říkal: “Koh Mak more beautiful” a tak nám nezbylo než mu věřit...

A on měl skutečně pravdu.

Jsem strašně ráda, že jsme na Koh Maku strávili celý týden. Bydleli jsme úplně nejdál, co to šlo v resortu Little Moon Villa. Odměnou nám bylo ubytování v zeleném háji s nádhernou vilkou, která sice nemá ani lednicku, ale je to stylovka. Little Moon Villa byla taková boutique :) Příjemná hudba, milý personal, nádherná pláž v zeleni a super jídlo.

Pláž se červeným pískem na Little Moon Villa

První den jsme strávili v našem resortu Little Moon Villa. Pláž tu má červený písek, což mi z nějakého důvodu evokovalo Afriku (ve které jsme tedy ještě nebyla, ale tak nějak si prostě Afriku představuji :)). Ten písek byl hrubší a díky tomu je moře krásně čisté. Po pár metrech je v moři písek světlý. Je to nádhera.
Do tohoto resortu jezdí i rodiny s dětmi. Personál tu děti miluje.
Jen bych doporučila si vzit dlouhé nohavice a rukávy z lehkých materiálů kvůli komárům, díky čemuž si je budete držet od těla.

Pláž s červeným pískem

Little Moon Villa

Little Moon Villa

Nejkrásnější pláž na ostrově Ao Soun Yai Beach

Další den jsme jeli na nádhernou pláž na severo-západě, která se nam tak líbila, že jsme na ni strávili celý den. Tuto pláž jsem měla vyhlídnutou z YouTube, ale přesně jsem nevěděla, jestli to je ona. Každopádně pro nás byla TOP.

Úplnou náhodou jsme zjistili, že na té pláži je menší bar, který vlastní Thajec, který s námi je na speed boat. Měl pravdu, ze Koh Mak je opravdu "more beautiful" :) 

I když jsme prouzkoumavali na skútru i další pláže, Ao Soun Yai Beach nic nepřekoná. Je to dlouhá zátoka s bílým pískem. Zatím na ní není moc resortů. Jen Seavana a ten, co buduje Thajec ze speed boat. Thajec má očividně mezinárodní přesah a snaží se vybudovat příjemný mini resort. Navíc je tento Thajecvelmi příjemný a nechal nás využívat sprchu a lehátka. Ao Soun Yai Beach se tak stala naším útočištěm po zbytek dní.

Maximálně jsme ji střídali s Moon villou kvůli komfortu, který jsme v resortu měli.

Naše pláž

Ao Soun Yai Beach 

Ao Soun Yai Beach 

Foodie zážitky

Koh Mak mi svým tempem připománal Bali. Jezdí sem dost expatů, takže tu člověk najde takové vymoženosti jako vegan zmrzlinu nebo avo toast, což nejsou úplně tradiční thajské speciality. Ale stále si to drží svou unikátní atmosféru.

Ve vnitrozemí ostrova je spousta kaváren restaurací a bbq míst. My jsme si oblíbili Food Art Hut, kde mají právě zmiňovaný avo toast v různých variantách, ale taky úplně úžasné thajské nudle s mořskými plody, což bylo úplně nejlepší jídlo během naší cesty. Zároveň mají různá smoothie a shaky.

Na kávu jsme chodili v našem resortu nebo jsme byli v malé kavárničce Ball cafe se zahrádkou. A nejlepší zmrzlinu mají v Island Gelato.

Lívance k snídani v Little Moon Villa - den závislost


Coconut Soup na naší pláži a pivo :)


Nejlepší nudle ve Food Art Hut


A opět Food Art Hut - tentokrát Pad Thai


A samozřejmě "thajský" hipsterský avo toastCoconut Cake


Zahrádka ve Ball Cafe


Nejlepší zmrzlina na ostrově


Borůvka

Nejkrásnější západ slunce na ostrově 

Banana Sunset, kde má být nejkrásnější západ slunce na ostrově, jsme první večer nenašli, protože jsme hnuli z cesty moc brzo. Takže jsme pozorovali západ slunce z White Sand Beach a taky jsme si to moc užili. Banana Sunset najdete, když pojedete směrem k pieru a těsně, než se kopec začně svažovat dolů je křižovatka, na které se dáte vpravo.

White Sand Beach

Poslední nezničený thajský ostrov

Ještě poslední věc, kterou bych o tomto ráji zmínila... O Koh Maku se říká, že je to poslední nezničený thajský ostrov. A je to pravda... Místní i turisté tu dbají na udržitelnost. Tzn. jsou tu solárních panely, v obchodech vám doplní pitnou vodu do plastových láhvi místo nákupu nové balené vody a pláže jsou bez odpadků. Každé sobotní dopoledne se dobrovolníci věnují úklidu pláží. Říkají si Trash Heros a i díky nim je Koh Mak stále rájem. V neposlední řadě tu není žádná stopa po sex turismu.

Pokud pojedete na tento ostrov, chovejte se k němu tak, aby i další generace si mohli užít jeho nádheru. Protože je to opravdu poslední nezničený thajský ostrov.


You Might Also Like

0 komentářů